Produkty:
  Koszyk
  Wartość zakupów: 0.00 zł
  Zarejestruj się / Zaloguj

  Akcesoria do agregatów

  Strona głównaAkcesoria do agregatów

  Prawidłowa obsługa maszyny – użytkowanie, konserwacja i serwisowanie – mają równe ważne znaczenie na żywotność i wydajność maszyny/urządzenia jak jakość produkcji. Wszystkie zaniedbania, nawet te najbardziej błahe, mogą prowadzić do uszkodzenia podzespołu roboczego, silnika a nawet całego urządzenia. Finalne skutki zawsze wiążą się z dodatkowymi, nierzadko wysokimi kosztami, których można było uniknąć.  Materiały eksploatacyjne - Rola ich jakości i stanu technicznego
  na funkcjonowanie maszyny

   

  Filtry powietrza, paliwa i oleju, świece, ostrza tnące, głowice żyłkowe, linki i cięgła sterujące/sterowe, elementy gumowe i  gumowo-metalowe, uszczelki, bezpieczniki urządzeń energetycznych, itp. – to przykłady najważniejszych materiałów eksploatacyjnych. Wszystkie mają bardzo istotny wpływ na żywotność i trwałość danej maszyny. Ich cechą wspólną jest naturalne zużywanie się podczas pracy, a im większa intensywność eksploatacji urządzenia, tym szybciej owe części ulegają zużyciu. Dlatego właśnie  warto przestrzegać podstawowych zasad prawidłowej eksploatacji urządzeń oraz wskazówek dotyczących przeglądów technicznych zawartych w Instrukcji Obsługi każdego urządzenia. W przypadku konieczności, jakim jest uszkodzenie lub zużycie się danego elementu eksploatacyjnego, należy bezwarunkowo wymienić ten element na nowy.

  Części oryginalne, tańsze zamienniki i podróbki a trwałość maszyny
   

  Twoje urządzenie ma taką trwałość jak najsłabszy jego element
   

  Wymiana materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych jest naturalnym elementem procesu użytkowania urządzenia. Stojąc przed dylematem zakupu i ważąc koszty materiałów i części oryginalnych czy zamienników, warto spojrzeć na urządzenie jak na własny samochód i uwzględnić wszelkie konsekwencje decyzji. Część zamienna czy materiał eksploatacyjny za przysłowiowych kilka złotych może zniszczyć maszynę wartą od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
   

  Jak rozpoznać oryginalne części zamienne ?
   

  Każda oryginalna część zamienna i materiał eksploatacyjny jest sprzedawany w opakowaniu z charakterystyczną etykietą zawierająca podstawowe informacje o produkcie:

  • Napis „Genuine parts” lub „Genuine accessories” (oryginalna część lub materiał eksploatacyjny)
  • Kraj produkcji, np. „Made in Japan”
  • Nazwę części, np. „Air filter”
  • Numer katalogowy części, np. 17211-ZL8-023
  • Unikalny kod kreskowy
  Najpewniejszym miejscem nabycia i wymiany oryginalnych materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych jest autoryzowany punkt serwisowy. W naszej ofercie znajdziesz każdy potrzebny materiał eksploatacyjny i część zamienną.  Jeśli czegoś nie ma zadzwoń 326774025

  Wszystkie bieżące dostawy oraz zamówienia są realizowane w Centrum Logistycznym Honda w Pniewach koło Poznania i za pomocą nowoczesnych systemów informatyczno-logistycznych. Wystarczy skontaktować się lub odwiedzić najbliższy punkt serwisowy lub dilersko-serwisowy.

  Jeśli zdarzy się, że nasz serwis nie posiada danej części akurat w chwili przyjęcia zamówienia, sprowadzi ją w ciągu 2-3 dni. Zapraszamy!


   

  Dlaczego warto stosować oryginalne części?
   

  Wymiana materiałów eksploracyjnych i części zamiennych na oryginalne jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania maszyny czy urządzenia według założeń producenta

  Wszystkie materiały eksploatacyjne i części zamienne Honda są produkowane według konkretnych wytycznych i procedur, pod kątem danego typu silnika/całego urządzenia i są identyczne z elementami, w które każdy silnik i maszyna są fabrycznie wyposażone.

  Każde urządzenie i maszyna Honda jest przemyślaną koncepcją zespołu inżynierów – konstrukcją techniczną, której najdrobniejsze elementy są produkowane według bardzo rygorystycznych norm jakości, sprawdzone i przetestowane przez Honda i współtworzą całość o najwyższej jakości. Materiały eksploatacyjne i części zamienne są produkowane według identycznych procedur, co zapewnia maszynie zachowanie długiej żywotności i trwałości oraz pracę wedle gwarantowanych przez producenta parametrów. Na przykład filtry powietrza i paliwa Honda mają opatentowaną konstrukcję, która jest precyzyjnie dostosowana do danego typu silnika, by zapewnić maksymalnie wydłużony okres prawidłowego funkcjonowania silnika. Żaden tańszy zamiennik ani podróbka nie dają takiej gwarancji.


   

  Dlaczego lepiej unikać tanich zamienników i podróbek?
   

  Tańsze zamienniki materiałów eksploatacyjnych i części podrobione nie uwzględniają unikalnej specyfiki oryginałów i w konsekwencji prowadzą do uszkodzenia maszyny lub urządzenia.

  Zastosowanie nieoryginalnej części niweczy przyjęte przez producenta założenia, a urządzenie traci na wartości, ponieważ jedna, nawet najmniejsza nieoryginalna, część zamienna wpływa na funkcjonowanie całości.  Po takiej operacji urządzenie nie funkcjonuje w 100% według parametrów producenta.

  Tańsze zamienniki produkowane  według jednego standardu, natomiast części podrobione powstają wedle bliżej nieznanych parametrów oraz z materiałów o niewiadomej jakości - nie mogą więc uwzględniać specyfiki konstrukcji poszczególnych maszyn i urządzeń.

  Do najczęściej podrabianych części należą tłoki, pierścienie, uszczelki i pod głowice silników, czyli elementy kluczowe wręcz w kontekście żywotności silnika i całej maszyny. Nie trzymają parametrów jakościowych ani wymiarowych. Podrabiane pierścienie często pękają już w trakcie montażu lub po krótkim użytkowaniu wskutek nadmiernego zużycia i trzeba kupić kolejne pierścienie, bez których silnik po prostu nie działa. Natomiast Honda stale  monitoruje i nieustannie doskonali rozwiązania techniczne oraz jakość materiałów, wprowadza innowacje. Każdy typ silnika ma właściwą sobie specyfikę konstrukcji i produkcji, a oryginalne części zamienne dobierane są według numeru seryjnego.

   

  Konsekwencje stosowania zamienników i podróbek
   

  • Utrata gwarancji
  • Uszkodzenie silnika
  • Uszkodzenie całego urządzenia
  • Obniżenie wydajności i stopnia trwałości maszyny/urządzenia
  • Skrócenie żywotności maszyny/urządzenia
  • Generowanie dodatkowych kosztów zakupu kolejnych części lub/i napraw urządzenia


  Czy warto zatem ryzykować utratę praw i korzyści zapewnionych w umowie gwarancyjnej? Czy warto narażać się na dodatkowe i niepotrzebne koszty, tracić czas na nieplanowane serwisowanie i naprawy i wreszcie, czy warto ryzykować nawet trwałe zepsucie maszyny, której cena wielokrotnie przewyższa koszty związane z zakupem oryginalnych części i ich wymianą?

  Przedział cenowy:
  0.00PLN - 260 000.00PLN

  Usuń filtry
  Strona główna


  Kontakt

  Pilmet Power
  42-400 Zawiercie
  ul. Paderewskiego 34
  tel: 603 176 107
  e-mail: biuro@pilmetpower.pl

  Pragniemy zaoferować Państwu maszyny i urządzenie najwyższej jakości, spełniające możliwie najwyższe standardy - bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania.

  Wersja mobilna
  Facebook