Produkty:
  Koszyk
  Wartość zakupów: 0.00 zł
  Zarejestruj się / Zaloguj

  Kosiarki Honda Super Komfort HRX – z myślą o użytkownikach i pięknych trawnikach

  Strona głównaAktualnościKosiarki Honda Super Komfort HRX – z myślą o użytkownikach i pięknych trawnikach

  wielkość tekstu:A | A | A

  Strona głównaAktualnościKosiarki Honda Super Komfort HRX – z myślą o użytkownikach i pięknych trawnikach

  wielkość tekstu:A | A | A

  Historia kosiarek Honda sięga 1978 roku, a pierwszą z nich był model HR21. Wówczas, kosiarka była szczytem nowoczesnej techniki w ogrodzie, a jej konstrukcja i zastosowane rozwiązania nadal inspirują wielu producentów profesjonalnych kosiarek. Aktualnie dostępne w ofercie super kosiarki Honda HRX są kolejnym pokoleniem HR21 przez lata udoskonalanym o najbardziej nowoczesne rozwiązania techniczne służące wygodzie użytkowników i efektowi pięknego trawnika. 


  Wprowadzane udoskonalenia są także efektem wnikliwego wsłuchiwania się w potrzeby coraz bardziej wymagających użytkowników oraz współpracy ze specjalistami w dziedzinie pielęgnacji zieleni, by  kosiarki kosiły zgodnie ze sztuką koszenia. Dzięki kosiarkom HRX indywidualni użytkownicy mają możliwość koszenia swoich trawników na profesjonalnym poziomie.


  Super kosiarki – spełnienie oczekiwań użytkownika

  Użytkownik kosiarki zazwyczaj poszukuje maszyny taniej, dobrej jakości, taniej w eksploatacji, łatwej w obsłudze i zapewaniającej jak najszybsze wykonanie pracy. Bardziej doświadczony ogrodnik zwraca uwagę na jakość kosiarki i relację ceny do jakości oraz na zastosowane w niej rozwiązania, które z jednej strony sprawiają, że koszenie staje się formą aktywnej rekreacji na świeżym powietrzu, a z drugiej – sprzyjają zagęszczaniu się trawy i są przyjazne dla otoczenia. Właśnie te oczekiwania spełniają super nowoczesne kosiarki Honda HRX z linii Super Komfort.


  Co kosiarki Honda HRX oferują użytkownikom?
   

  • Japońską jakość w korzystnej relacji do ceny. Są to maszyny niezawodnej jakości, przeznaczone do wieloletniego użytkowania, zdarza się, że i na całe życie, czego najlepszym potwierdzeniem jest wyjątkowo długi, aż 5-letni okres gwarancji. Służąc do koszenia ze zbiorem pokosu i mulczowania oraz do zbierania i mielenia liści, kosiarki Honda HRX pracują od wczesnej wiosny do późnej jesieni, ułatwiając ich użytkownikom wykonywanie najczęściej powtarzalnych czynności w ogrodzie.
  • Niezawodność, łatwą obsługę i czyste spalanie. Wyposażone w 4-suwowy silnik Honda z serii GCVx nowej generacji, wyciszone, o większej mocy i momencie obrotowym, kosiarki HRX są nie tylko bardziej wydajne, ale przede wszystkim bardziej ekologiczne - dzięki zastosowaniu technologii stabilnego spalania (SCT) wyróżniają się wydajniejszym i bardziej czystym spalaniem. Ponadto są wyposażone w udoskonalony system auto-ssania ACS, który zapewnia łatwiejszy rozruch silnika i komfortową obsługę. Z myślą o wygodzie użytkownika w praktyczny sposób ułatwiono uzupełnianie paliwa, wymiana oleju czy filtra powietrza tak, by użytkownik, nawet ten nieobyty z techniką, mógł sprawnie i bez problemu samodzielnie wykonać podstawową obsługę silnika.
  • Piękny i zadbany trawnik. Układ podwójny noży MicroCut®, wygodna 7-stopniowa regulacja wysokości koszenia w zakresie 25-79/19-101 mm i system mielenia zmiennego Versamow® zostały opracowane i wkomponowane w konstrukcję kosiarek HRX nadają im profesjonalny sznyt, a każdy właściciel trawnika czy ogrodu może przyjemnie spędzać czas na gęstym, zdrowym trawniku.
  • Minimum czasu koszenia. Koszenie jest najczęściej wykonywaną pracą w ogrodzie i ważne jest, by nowoczesna technika usprawniała proces koszenia na korzyść rekreacji. Kosiarki HRX maksymalnie skracają czas koszenia dzięki praktycznej szerokości roboczej (47/53 cm), która minimalizuje liczbę przejazdów kosiarki oraz lepszemu o 30% wypełnieniu kosza pokosem.
  • Płynną kontrolę prędkości. Kosiarki HRX 476 C2 HYEHRX 537 C5 HYE i HRX 537 C5 HZE wyposażone są w napęd hydrostatyczny zapewniający płynne przyspieszanie i hamowanie, w którym ostrza obracają się z prędkością niezależną od prędkości kosiarki. Natomiast HRX 476 C2 VKEHRX 476 C2 VYEHRX 537 C5 VKE i HRX 537 C5 VYE posiadają inne rozwiązanie kontroli prędkości – system sterowania napędem Select Drive (maks. prędkość 6,4 km/h) umożliwiający wygodne dostosowywanie prędkości jazdy maszyny do wysokości i gęstości trawy oraz preferencji operatora, jak długość kroku czy szybkość chodzenia, które są bardzo indywidualną cechą każdego człowieka. Praktyczne doświadczenie potwierdza skuteczność tego rozwiązania, które rzeczywiście ułatwia fizycznie proces koszenia.
  • Bezpieczną obsługę kosiarki. Super kosiarki Honda HRX zapewniają również użytkownikom bezpieczną obsługę maszyny. Czuwają nad tym 2 udogodnienia: Honda Roto Stop - sprzęgło układu tnącego kosiarki w HRX 476 C2 HYE/VYE i HRX 537 C5 VYE/HYE/HZE oraz Honda Blade Brake - blokada zatrzymująca nóż tnący kosiarki już po 1/2 obrotu w HRX 537 C5 VKE. Zabezpieczenia te odłączają napęd ostrza od silnika i umożliwiają opróżnienie kosza czy przejazd przez żwirową alejkę bez konieczności gaszenia silnika, a kosiarka nie „pociągnie” żwiru, które mogłyby przy tej sile strumienia powietrza uszkodzić noże.
  • Minimum zakurzenia. Alergicy i osoby wrażliwe na jakość powietrza z pewnością docenią fakt, że kosze kosiarek HRX zbudowane są z Dralonu – materiału ograniczającego kurzenie.

  Super kosiarki – spełnienie oczekiwań trawy

  Kluczem do uzyskania efektu pięknego trawnika jest prawidłowa pielęgnacja – systematyczna i nieagresywna. Należy go poddawać sezonowej aeracji i wertykulacji, piaskowaniu, wyczesywać z mchu i liści, nawozić – wiosną nawozami wysokoazotowymi, podlewać – najlepiej raz na 3 dni dużą dawką wody i kosić – regularnie, nie za nisko podłoża. Jeśli trawa wyrosła – najlepiej ją przycinać stopniowo. I należy zawsze pilnować, by noże kosiarki były ostre jak przysłowiowa żyletka. To obowiązki właściciela wobec trawnika, do których należy jeszcze dodać właściwą kosiarkę.
     Co kosiarki Honda HRX oferują trawnikom?

   

  • Najwyższą jakość cięcia. Cięcie cięciu nierówne, a chodzi o to, by koszenie było bardzo precyzyjne i na odpowiedniej wysokości. Dokładność cięcia i wysoki stopień rozdrobnienia pokosu zapewnia unikalny układ podwójnych noży MicroCut® - cięcie podstawowe wykonuje prowadzący nóż górny, a nóż dolny tnie pokos na mniejsze kawałki. Krążący następnie pokos wewnątrz korpusu ulega dalszemu rozdrobnieniu. Efektem tego systemu jest dokładniejsze rozdrabnianie i o 30% lepsze wypełnienie kosza niż w przypadku systemu z jednym ostrzem, co z kolei usprawnia proces koszenia.
  • Wysokość koszenia dostosowaną do warunków. To kolejny kluczowy element prawidłowej pielęgnacji trawy. Trawę należy kosić nie więcej i nie mniej niż na 1/3 jej wysokości. I najlepiej jest utrzymywać ją na wysokości 5-6 cm. Gdy ścinamy trawę niżej, naprawdę blisko podłoża, trawa, jak człowiek, odczuwa zagrożenie życia, ponieważ pozostała w glebie łodyga ma utrudniony pobór pokarmów, czego następstwem jest jej obumieranie. Precyzyjne ustawienie wysokości noży zapewnia wygodna w obsłudze 7-stopniowa regulacja wysokości koszenia w zakresie 25-79 mm dla HRX 476 C2 VKE/VYE/HYE i 19-101 mm dla wszystkich modeli HRX 537.
  • Mulczowanie. Mulczowanie jest nowoczesnym i ekologicznym zabiegiem pielęgnacyjnym trawnika, który polega na skoszeniu, rozdrobnieniu roślin i pokryciu powierzchni trawnika cienką, równomierną warstwą pokosu. Pozostawiony pokos ulega procesowi rozkładu i staje się naturalnym nawozem odżywczym dla trawnika. Mulczowanie zapewnia wymierne korzyści, jak: naturalne nawożenie trawnika, zmniejszenie parowania wody z gleby i darni, zapobieganie erozji gleby, spowalnianie wzrostu chwastów, zmniejszenie ilości produkowanych odpadów ogrodniczych. Kosiarki Honda HRX, wyposażone w system mielenia zmiennego oferują możliwość wyboru sposobu pielęgnacji trawnika: zebranie pokosu do kosza lub, za pomocą dźwigni Clip Director, ustalenie jaka część pokosu trafi do kosza, a ile mikro pokosu będzie pozostawione na powierzchni trawnika.
  Ogród, nawet minimalistyczny w formie trawnika, był i będzie idealnym miejscem wypoczynku. W okresie epidemii staje się najbardziej bezpiecznym miejscem spędzania wolnego czasu. Tworząc, rewitalizując ogród w nowym sezonie, warto zaopatrzyć się w kosiarkę, która spełni nasze użytkowe oczekiwania i potrzeby trawnika.

  Zapraszamy do salon maszyn Pilmet Power Zawiercie chętnie pomożemy i dobierzemy odpowiednią maszynę. 

   

  czytano: 709 razy

  autor: pilmetpower.pl

  data dodania: 2022-06-28 16:37:54

  Strona główna


  Kontakt

  Pilmet Power
  42-400 Zawiercie
  ul. Paderewskiego 34
  tel: 603 176 107
  e-mail: biuro@pilmetpower.pl

  Pragniemy zaoferować Państwu maszyny i urządzenie najwyższej jakości, spełniające możliwie najwyższe standardy - bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania.

  Wersja mobilna
  Facebook